Barbora Uhrová


Barbora Uhrová

O mně

Odjakživa jsem byla hodně aktivní a neposedná holka co se pro vše jednoduše nadchne. Jóga mi však ukázala, jak důležitý a potřebný je v našem životě balanc. Je důležité umět zklidnit naše tělo, ale také především mysl a právě proto mě jóga okouzlila. 

Absolvovala jsem školu hatha jógy a také kurz yin jógy v pražské Karma józe pod vedením Veroniky Carmanové. Pro další učení a prohloubení znalostí se chystám v blízké době vydat do samé kolébky jógy - Indie. 

Jin jóga

Jin jóga vyniká svojí vlastností silného vtažení do přítomného okamžiku tím, že při 3 a více minutovém setrvání v pozici postupně uvolňuje hluboké pojivové tkáně celého těla a respektuje jeho potřeby. Tímto uvolněním dochází k celkové relaxaci, ale i k otevření starších schovaných bloků, které se mohou v průběhu lekce dostat na povrch a tím přispět ještě k intenzivnějšímu prožitku celého cvičení. Jin jóga je ideálním vstupem do meditace, pomocníkem při hektickém či stresujícím období a funguje jako průvodce k většímu poznání svého těla a tím sama sebe. 

Jin lekce začíná úvodním dýcháním a soustředěním, po kterém se pomalu a ohleduplně ke svému tělu přesuneme do jednotlivých pozic, třeba i s pomocí podložení dekou či bločkem, abychom v pozici mohli vydržet potřebnou dobu. V úvodu pozice bychom měli cítit pohodlí a v jejím průběhu mírné a postupné uvolňování pojivových tkání, které může už znamenat výzvu. Jin jóga dokáže při pravidelném praktikování nabít novou energií, uvolnit dlouhotrvající bloky či obtíže fyzického i psychického charakteru a změnit náš pohled na svět tím, že akceptujeme sebe samé tak, jak jsme. 

Kurzy:

Jin jóga

Naši lektoři:

Zde je přehled našich lektorů pro více infromací klikněte na fotku lektora.