Věra Draská


Věra Draská

Vystudovala jsem fyzioterapii a mám za sebou tříletou praxi v oboru. Poté jsem se dva roky věnovala převážně cestování, pracím všeho druhu a poznávání přírodních krás na Novém Zélandu, v Asii a Velké Británii.

Stále se vzdělávám, navštěvuji různé workshopy a kurzy. V současné době absolvuji tříletý výcvik v tanečně pohybové terapii v Olomouci. Pohyb byl vždy důležitou součástí mého života, a velmi mě fascinuje propojení těla a mysli. Snažím se tak poznat a naučit k tomuto tématu co nejvíce a zkušenosti zapojit i ve svých lekcích.

Přibližně od svých 18 let jsem začala se svou lektorskou a choreografickou činností pro děti, juniory i dospělé ve Stormballet studiu a později i Centru tance Plzeň. Taneční styly, které jsem v průběhu let učila, jsou moderna a contemporary, jazz, floorwork, scénický tanec a klasický tanec.

Tanci se věnuji již od dětství, kdy jsem se v sedmi letech stala členkou Stormballet studia v Plzni. Tam jsem se věnovala převážně klasickému, neoklasickému, scénickému a modernímu tanci. Se Stormem jsem se zúčastnila bezpočtu celorepublikových soutěží, tanečních vystoupení a vstupů na kulturních akcích všeho druhu. Později jsem navštěvovala ještě lekce contemporary, baletu a muzikálového tance u Petry Parvoničové. Zúčastnila jsem se různých jednodenních i vícedenních tanečních workshopů jako festival ProArt či Tanec bez hranic. Měla jsem tak možnost pod mezinárodním vedením tančit i další styly jako například horton, limon, release modern dance, jazz, kontaktní improvizace, floorwork, street dance a další.

Kurzy:

Jóga pro zdravá záda