Vendulka Pánková


Vendulka Pánková

S Vendulkou se můžete podrobně seznámit v krátkém videomedailonku nebo ve videorozhovoru z května 2020 nebo v o něco starším klasickém rozhovoru.

Jak dlouho učím?
V Centru Tance učím od září 2007, ale první lektorské zkušenosti jsem nabrala již dříve při výuce na rodné Vysočině.

Čím mi orientální tanec přirostl k srdci?
Občas mám pocit, že už je tam přirostlý odjakživa a vším :-). Ale pokud mám jmenovat, tak především pro ženskost, kterou probouzí, zdravé sebevědomí, které ženám dává, pro splnění dětských snů a možnost být na chvíli princezna z pohádky či svůdná femme fatale, hravost, násobení radosti a její rozdávání ostatním, nebo naopak vytančení se ze smutků... Je toho spousta. Zkrátka mohu jen doporučit!!!

Jaké jsou mé lekce
Lekce se samozřejmě liší obsahem dle zaměření a pokročilosti, ale pravidlem je u všech úvodní zahřátí svalů při důkladné rozcvičce, procvičení prvků a kombinací při roztančení, a pak už práce na choreografii, kombinacích či probíraném stylu tance. Také se snažím pravidelně zařazovat alespoň chvíli pro vlastní improvizaci svých tanečnic, a pomáhat jim s „překladem“ hudby do tanečních pohybů. Do hodin také vkládám i trošku teorie, ať už se jedná o obecné informace o tanci, specifika různých stylů tance, základy o arabských rytmech či rady a tipy na vystupování či líčení. Na konci hodiny se pak vydýcháme a při závěrečném stretchingu uvolníme svaly. Zkrátka mým cílem je to, aby dámy odešly z lekcí spokojené, příjemně unavené a nabité pozitivní energii a radostí z tance.

Co dávám na lekcích navíc
Co se týče náplně kurzů, snažím se, aby dámy měly již od začátku pocit, že tančí, že spolu jen necvičíme „orientálni aerobic“, i když samozřejmě chvíli trvá, než si člověk pořádně osvojí základní prvky a dá to práci rozhýbat ztuhlé svaly. Kladu velký důraz na správné zvládnutí všech prvků, aby si mé tanečnice mohly tanec užít bez starostí o nechtěné zdravotní problémy. Snažím se o individuální přístup, důkladné vysvětlení a především o to, aby si dámy tanec co nejvíce užily. Jak jsem již psala výše, v každém kurzu se učíme různé choreografie (od těch nejjednodušších pro začátečnice, po raks sharki, či tanec s rekvizitami pro pokročilé), ale mou „srdeční záležitostí“ jsou drum sola, takže na své lekce srdečně zvu všechny příznivce hudby v rytmu bubnů, ale samozřejmě i všechny ostatní, kteří by se rádi ponořili do krás orientálního tance, ať už se jím chtějí zabývat jen relaxačně, nebo se dozvědět i něco navíc a pořádne na sobě „zamakat“ :-)

Kurzy:

Zdravotní cvičeníOrientální tanec Body & Mind

Naši lektoři:

Zde je přehled našich lektorů pro více infromací klikněte na fotku lektora.

Certifikáty