Petra Záveská


Petra Záveská

Pohyb je odmalička nedílnou součástí mého života. Přes různé druhy sportů jsem se dostala k tanci a vyzkoušela jsem mnoho tanečních stylů. Začala jsem klasickým tancem, později scénickým tancem a dostala se až k modernímu tanci a stepu. 
Vystudovala jsem VOŠH v Praze a 8 let jsem měla angažmá v divadle Ant. Dvořáka v Příbrami. Působím v originálním pohybovém divadle Veselé Skoky, spolupracuji  s pražským divadlem Kampa.
V současné době se věnuji hlavně cvičení z řady Body and Mind, které vede k uvolnění těla i mysli. Zajímám se nejvíce o jógu ve všech jejich podobách.  Jóga je pro mě nekonečnou životní cestou, stále je v ní co objevovat, zdokonalovat a je příjemné cítit, jak to člověku a celému tělu prospívá. Pořád se vzdělávám, navštěvuji workshopy  zahraničních, ale i českých  lektorů, každý den se snažím mít svou vlastní jogovou praxi. Své zkušenosti ráda předávám klientům na svých lekcích.Jsem součástí školícího týmu v Power yoga akademii a školím nové lektory power jogy. Vážím si toho, že práce je mým koníčkem a že se jóga stala mým životním stylem. Díky józe jsem lépe porozuměla svému tělu a také se naučila "vypnout" relaxovat. Přijďte to vyzkoušet i Vy! Těším se na Vás!

Koncept lekcí

Power jóga
Lekce jsou pro všechny, kteří pro sebe chtějí něco udělat a nemají vážný zdravotní problém. Jde o dynamickou jógu upravenou pro dnešní způsob života. V power józe se jednotlivé pozice vypůjčené z jógy dynamicky střídají. Přechody mezi jednotlivými pozicemi jsou ale plynulé bez spěchu a stresu.Pravidelné cvičení Power jógy působí preventivně proti bolesti zad, zpevňuje, protahuje a zároveň uvolňuje celé tělo, působí dobře na psychiku, naučí Vás správně dýchat a navíc zlikviduje pár kalorií!

Jóga pro zdravá záda
Lekce jsou pro všechny, kterým záleží na správném držení těla a na zdravé, pružné a bezbolestné páteři. Jednotlivé cviky vycházejí  především z jogy a ze systému rehabilitačních  cviků L. Mojžíšové. Zaměříme se na preventivní protažení a zároveň posílení zad, a s nimi souvisejících partií. Velký důraz je kladen na to, aby byly cviky prováděny správně a byly tak přínosem pro každého.

Jóga pro těhotné
Lekce jsou vhodné pro nastávající maminky. Jde o jemné cvičení, které pozitivně ovlivní těhotenství a porod. Naučíte se správně dýchat, pracovat s vlastním tělem a myslí. Cvičení přináší uvolnění, protažení i posílení svalstva, snižuje bolesti zad, zvyšuje energii a odbourává stres.

Dance jóga
Lekce jsou pro všechny, které zajímá spojení jógy, tance a příjemné hudby. Základ dance jógy tvoří pozice z jógy, které jsou pospojovány tanečními prvky a tak se můžete těšit na "tanečně jogovou" choreografii. Naučíte se správné držení těla, jemnou formou zpevníte, posílíte a zároveň protáhnete celé tělo. Na konci lekce nebude chybět ani závěrečný strečink.

Chi-toning
Lekce jsou určeny pro všechny, kteří pro sebe chtějí něco udělat. Jedná se o dynamické a zároveň uvolňovací cvičení, které vhodně a plynule kombinuje prvky z power jógy, pilates, pěti Tibeťanů a strečinku.Chi-toning vede ke zlepšení síly, rovnováhy, pohyblivosti a vnitřní energie, zlepšuje také držení těla, ohebnost a dýchání. Lekce probíhá v doprovodu příjemné hudby, která dotváří celkový požitek z pohybu.

Jin jóga

Jedná se o opravdu velmi jemnou a klidnou jógu vhodnou pro každý věk. Dalo by se říci, že je jin jóga je protipól dynamických stylů jógy a současně jejich dobrý doplněk. Díky výdrži v jednotlitvých pozicích, ve kterých se zůstává podstatně déle - i několik minut - dochází k procvičení a posílení vazivových tkání, které se nacházejí až pod povrchovým svalstvem. I tyto tkáně je potřeba protahovat, posilovat a uvolňovat. Na ně se právě jin jóga zaměřuje. Jin jóga přináší do života rovnováhu a harmonii.

Vitální jóga

Vitální joga je jemná jóga zaměřená na rozproudění lymfy a povzbuzení metabolismu. Klidné a pomalé provádění pozic současně s dechem utváří sestavy, které jsou vhodné pro proudění lymfy, ekonomizaci práce oběhového, trávícího a hormonálního systému. Vhodná a cílená hormonální regulace pomocí jógových ásan a dechu, která cvičením jógy nastává, je výhodným benefitem nejen pro ženy.

Kurzy:

Power jógaChi-toningJóga pro zdravá zádaDance jógaVitální jóga

Naši lektoři:

Zde je přehled našich lektorů pro více infromací klikněte na fotku lektora.

Certifikáty