Lucie Bašistová


Lucie Bašistová

PILATES

Od roku 2013 vyučuji také metodu Pilates. Vedu kurzy pro začátečníky i pokročilé. Cvičíme jak na podložce, tak s pomůckami: gym ball, overball, magic circle, roller. V hodinách Pilates se zaměřuji na správné držení těla, odstranění špatných pohybových návyků, posílení centra těla a protahování páteře. Pokouším se zacílit lekce dle požadavků klientů a individualizovat přístup. Díky Pilatesu se budete dobře cítit i vypadat.

Pilates jsem začala cvičit paralelně s tancem, protože jsem s postupem protančených let pociťovala přetěžování určitých partií těla. Metoda mi pomáhá balancovat různé svalové skupiny, posilovat břišní svaly a protahovat páteř. Zároveň je Pilates skvělou kompenzací sedavého zaměstnání, které vykonávám.

Koncept lekcí

Lekce začínají vždy rozcvičkou, v níž zopakujeme základní principy metody. Následuje hlavní sestava zaměřená na různé partie těla, ať už cvičíme na podložce nebo s pomůckami. Nakonec se opět protáhneme. Během výuky procházím mezi kurzisty, pomáhám jim s obtížnými cviky a opravuji špatné držení těla. Správné provedení cviku je pro mě klíčové, proto se ho snažím předat dál. Lekce jsou převážně v češtině, občas v angličtině. Největším úspěchem jsou pro mě pokroky kurzistů po fyzické i psychické stránce a úsměv, se kterým z lekcí odchází.

Kurzy:

PilatesZdravotní cvičení

Fotogalerie


Certifikáty