Johanka


Johanka

Jako zrozenec ohnivého Berana jdu do všeho po hlavě a s pořádnou dávkou nadšení.(-: Začínala jsem v šesti letech sportovní gymnastikou a lehkou atletikou, u kterých jsem vydržela do čtrnácti let. Rok jsem se věnovala modernímu tanci, navštívila jsem několik amatérských tanečních soutěží. Poté jsem díky zdravotním problémům (a s nimi spojenému zákazu pohybových aktivit) nějakou dobu váhala, jakému pohybu se věnovat. Tanec mi ale strašně scházel! Hledala jsem formu pohybu, který bych zvládla a po náročném dni v práci mi dal i tolik potřebnou relaxaci. Právě tyto požadavky mi nakonec splnil orientální tanec. Jemné krouživé pohyby, třasy a další prvky, které však nepostrádaly svižnost, mi pomohly posílit svaly a opět zvýšit pohyblivost kloubů. 

Od roku 2001 jsem se vzdělávala v několika tanečních školách pod vedením různých lektorů českých i cizích národností a od roku 2004 učím. I nyní se stále vzdělávám. Ráda poznávám rozdílné styly výuky orientálního i jiných tanců a cvičení (salsa, samba axé, pilates, jóga, latinskoamerické tance, africký tanec, flamenco...), ale dle mého názoru všechny spojuje právě láska k pohybu a možnost vyjádřit se osobitě, nejen naučenými kroky. Orientální tanec mne vrátil zpět do formy a díky tomu jsem se v roce 2006 dostala i k Flirt Dance a v roce 2008 Pole Dance, který již v současné době nevyučuji. Od roku 2005 vyučuji Flirt Dance body&mind inspirovaný lekcemi Lucie Mattabu a od roku 2011 Orientální tanec body&mind, jehož formu jsem skládala během pobytu v Nepálu na jaře stejného roku.

Ať už si vyberete orientální tanec, flirt dance, nebo klidnější varianty body&mind, ráda Vám trpělivě předám vše, co mi tanec a pohyb od roku 2001 dává a ještě více. Důležitá je pohoda, osvobození se od všeho, co si nakládáme na ramena a cítit se příjemně v ženském kolektivu.

Snažím se neustále získávat vzdělání v tanci i souvisejících odvětvích. Mám třetí, mistrovský stupeň Reiki, akreditace Ministerstva školství v oborech Lektor tance, Poradkyně pro výživu, Poradkyně zdravého životního stylu a certifikát Poradkyně v oblasti přírodní medicíny a psychosomatiky.

Rozhovor s Johankou: Kočka s duší bylinkářky

V lekcích orientálního tance body&mind
budete mít možnost poznat působení rozmanité orientální hudby a rytmů na Vaši duši a tělo. Čeká Vás také dynamická meditace, relaxace a zaměření na ženskou energii. Tento styl orientálního tance, k jehož vytvoření mne inspiroval pobyt v Nepálu v roce 2012, směřuje více do Vašeho nitra a jeho součástí není trénink choreografií. Díky rozdílnému přístupu k tanci je vhodný pro pokročilé tanečnice i pro začátečnice. Nevyhovuje-li vám celou lekci pouze opakovat po lektorce kombinace a choreografiie, přijďte si zkusit orientální tanec Body&Mind.

V lekcích Flirt Dance body&mind
si zkusíte variace v pomalejším rytmu, které čiší ženskostí, jsou nenásilnou sexy inspirací a dávají odpočinek po náročném dni, včetně odloupnutí od reality všedních dní. Součástí lekce bude i dynamická meditace, relaxace, zaměření na ženskou energii a improvizace. Tento styl flirt dance od roku 2005 směřuje více do Vašeho nitra a jeho součástí není trénink choreografií, ale rozsvítí Vám oči a protáhne tělo.

V lekcích zdravého protažení body&mind
se protáhneme a budeme lehce posilovat jednoduchými, avšak účinnými pohyby a zaměříme se také na vnitřní energii. Používáme váhu vlastního těla, proto jsou lekce vhodné pro každého bez ohledu na věk, nebo hmotnost. Cílem bude zdravé a vyrovnané tělo od kořínků vlasů až po paty.

Kurzy:

Zdravotní cvičeníFlirt dance Body & MindOrientální tanec Body & Mind

Fotogalerie


Certifikáty